Kripto Yayınevi olarak yayınlamış olduğumuz siyasi inceleme kitapları ile sadece tek bir politik kesimin değil, farklı politik düşünce sahiplerinin de beğenisi kazanmayı başardık. Diğer yandan Türk halkının kökenleriyle ilgili araştırma kitaplarımız da birçok insanımızın aklında oluşan sorulara cevap bulmasını sağlamıştır. Türk siyasi tarihinden Türk tarihi ve kültürüne, Türk - İslam tarihinden günümüzün politik yapısına kadar bir çok araştırma ülkemizin değerli yazarları tarafından kaleme alınarak yayınevimizden yayınlanmıştır.

Yeni Çıkanlar

 

Ayın Yazarı

 

Prof. Dr. Ümit Özdağ

 

Türk siyasal bilimler profesörü, siyasetçi ve yazar.  Münih Üniversitesi ve Gazi Üniversitesinden mezun olduktan sonra uzun yıllar üniversitelerde ders verdi. 2001 yılında profesör oldu.  Güvenlik bilimleri, istihbarat bilimi düşük yoğunluklu çatışma, etnik sorunlar, Avrupa Birliği, Avrasya ve Ortadoğu konularında çalışan Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın yayınlanmış 26 kitabı, 11 editörlük yaptığı kitap, 4 tercüme kitabı, Avrasya Dosyası, Stratejik Analiz, Türk Yurdu, 21. Yüzyıl gibi dergi ve gazetelerde yayınlanmış 300’ün üzerinde makalesi mevcuttur.

Editörün Seçtikleri

 

Çok Satanlar

 

2008 yılının başlarında, “Şifresiz Bilgi” sloganıyla yayın sektörüne adım atan Kripto Yayınları, kaliteli ve seviyeli yayıncılık anlayışıyla kısa zamanda kulvarında önemli bir yere gelmiştir. Yayınevimizin alt yapısını oluşturan tecrübeli kadro sayesinde, kısa süre içerisinde, ağırlıklı olarak ülke ve dünya gündemine ışık tutan, geçmiş ve gelecek arasında köprüler kurabilen birçok araştırma-inceleme kitabı yayınlamış ve hitap ettiği önemli bir okur kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Vizyonunu her geçen gün daha ileriye taşıyan Kripto Yayınları; Türk tarihi ve araştırmaları başlıklarının yanı sıra roman, felsefe, eğitim, din, mitoloji vb kitapları ile de okuyucalarının yoğun taleplerini karşılamaktadır.


Kripto Sözler